Chiavalon je symbol istrijské krásy, ochutnejte špičkový olivový olej

Cestování je koníčkem na celý život, objevovat nová a nová místa je podobné, jako zkoušet další zajímavé recepty ve vaší kuchyni. Princip je stejný, vydat se do míst, která jste ještě nenavštívili, rozhlížet se, těšit se přitom z různých nevšedních novinek. Kdo někdy ochutnával olivový olej mimo supermarketové prostředí, dobře ví, že kvalita je skryta hlavně na soukromých farmách. Dáte si také pár kapek na lžičku? Pokud máte rádi zajímavé chutě a dopřáváte si s oblibou grilované speciality, snad ani nelze odmítnout.

Olivovnik 3

Stín olivovníku přijde v létě vhod

Na Istrii je příjemně teplo, hlavně během letní sezony. Není nic neobvyklého, že teploty vyrostou v létě až ke třicítkám, což je pro každý zdejší olivovník dobrá zpráva. Každý den i deset hodin slunce, kdo by odolal? Relaxujte ve stínu olivových hájů, ale také poznávejte istrijské nádhery, které by byla škoda nevidět. Chiavalon je jedním z pěstitelů, kteří si zaslouží vaši pozornost. Majitel navazuje na tradici založenou svým dědečkem, ale olivy se v těchto místech pěstují už od antických časů. Výsledný produkt se skvěle kombinuje s mořskými rybami a dobře jej sladíte i s těstovinami nebo dokonce čokoládovým dortem – repertoár je velice pestrý!

Darky 15

Hledáte zajímavý dárek? Možná jej najdete v malé lahvičce ukrývající ono istrijské tajemství. Region, kde se ukrývají turistické perly jako Pula, Poreč nebo Rovinj, určitě stojí za výlet. V Pule je antický amfiteátr, Rovinj je místem, kde se prolíná románský a slovanský prvek, žije zde totiž řada italských starousedlíků. Porozhlédněte se na olivum.cz, kde je k mání extra panenský olivový olej z mnoha koutů světa – pokud se podíváme i mimo Chorvatsko, už dnes se nabízí Španělsko, Řecko nebo Itálie, takže si vybere každý opravdu mlsný jazýček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup