Low cost dovolená

Low cost dovolená znamená levná dovolená. Zkrátka se snažíte cestovat co nejlevněji, mnohdy i zcela zadarmo. Tento typ dovolených není nic pro lidi, kteří si raději zaplatí all inclusive, celé dny se sluní na pláži a každý večer tráví až do rána v baru. Tento typ dovolené je vhodný pro lidi, kteří jsou tělem i duší dobrodruhy. 
mladík s mapou
Doprava
První věcí, na které se dá hodně ušetřit, je doprava. Nejrychlejší a asi nejoblíbenější způsob dopravy je letecky. A pokud umíte hledat, můžete narazit na letenky třeba jen za 20 korun. Jsou ale společnosti, u kterých zakoupíte celoročně výhodné letenky za rozumné ceny.
Pokud ale za dopravu utrácet nechcete a nebojíte se dobrodružství, stopujte. Stopem se dostanete téměř kamkoli, je ale bezpečnější stopovat ve dvou. A také na to potřebujete mít čas.
 
Ubytování
Často nejdražší položkou na cestování je ubytování. Pokud cestujete v létě a máte dobrodružného ducha, nejlepší je stanování. Musíte si předem zjistit, kde můžete a kde nesmíte roztáhnout svůj stan, ale je to zadarmo a budete mít zážitek.
Další skvělou věcí je couchsurfing. Zde lidé nabízejí své domy k tomu, abyste u nich mohli přespat. Je to zadarmo a potkáte tak nové lidi, můžete navázat nová přátelství a třeba tak získáte místo, kam se kdykoli můžete vracet.
Pokud vám ale nevadí si za ubytování něco připlatit a stanování či přespávání u někoho na gauči není pro vás, skvělou volbou je ubytování přes Airbnb. Je to levné a často se zde také setkáte se zajímavými lidmi a navážete nové kontakty.
muž s ruksakem 
Jídlo
Pokud chcete ušetřit, nejlepší je vzít si jídlo s sebou. Nebo si nakoupit či přivézt suroviny a vařit si jednoduchá levná jídla. Ovšem malé místní samoobsluhy nebývají drahé a člověk si může nakoupit i na místě.
Pokud využíváte couchsurfing či Airbnb, mnohokrát se může stát, že vám tam lidé nabídnou své jídlo. Nemůžete na to sice spoléhat, ale určitě je to jedna z možností, jak se na dovolené najíst a nic neutratit
 
Jak vidíte, cestovat levně či úplně zadarmo není nemožné. Člověk jen musí umět vystoupit ze své komfortní zóny a nebát se dobrodružství. Mnohdy zažije nové věci a získá zkušenosti a zážitky, které by v pětihvězdičkovém hotelu na pláži nikdy nezískal.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup