Začíná to kartáčkem

Výběr kartáčku může být někdy pořádná věda. Stejně jako u všeho neplatí, že levnější stačí. Mnohdy musíte vyvažovat hned několik různých vlastností kartáčků, mezi kterými si poté musíte vybrat ten nejvhodnější. Samozřejmě těch různých druhů je celá řada. Máme tu opravdu jednoduché kartáčky bez všemožných vylepšení a plastových štětin, máme tu dokonce přírodní „dřevěné“ kartáčky, což jsou více či méně větvičky zvláštního afrického stromu, které se mohou rozžvýkat a poté se s nimi dá zacházet jako s kartáčkem. Pak tu máme klasické kartáčky, akorát z bambusu či ze dřeva, které jsou naprosto identické těm plastovým, ale mínus ta negativní uhlíková stopa a zbytečný plast. Poté tu jsou složitější kartáčky, které mají navíc nejrůznější masážní dodatky pro dásně či jazyk a další podobné vylepšení.

toothbrush-24232_640

Pak jsou tu elektrické kartáčky a nejrůznější variace. Je jen na nás, co nám vyhovuje nejvíce. Mnozí mají raději elektrický kartáček, jiní zase klasický. CO je ale důležité u každého z nich:

  1. Netlačit až do krve. Mnoho lidí si myslí, že musí tlačit, aby se to z těch zubů dostalo. Prosím, od toho je tu ta pasta. Vy jen lehce přejíždíte kartáčkem po zubech. Přílišné tlačení může poškodit zubní sklovinu i zuby samotné, drásat a poranit dásně a podobné.
  2. Neflákejte zadní stranu. Celá řada lidí čistí jen přední stranu a myslí si, že je dílo hotovo, ale valná většina jídla či zbytků a zubního kamene se tvoří také zezadu, je tedy třeba dbát i na tohle.
  3. Nezapomínejte na stoličky a osmičky. Celá řada lidí na to zapomíná a poté se diví, že jim zuby postupně hnijí či kazí se. No jistě, pokud je dlouho nečistíte a nikterak se o ně nestaráte.

teeth-hygiene-4006859_640

Můžeme doporučit tento černý zubní kartáček pro univerzální použití, který můžete využít takřka kdekoliv. Vybrat si ale můžete takřka z kteréhokoliv, který máme na našich webových stránkách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup