Bazénové plachty

Máme několik druhů plachet, které se využívají v daných případech. Kvalitní bazénová plachta https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty spolu s vysavačem tvoří naprosto základní a potřebné vybavení pro všechny, kdo mají zahradní bazén a chtějí mít čistou vodu.

❶ Krycí plachta

Krycí plachta má jediný účel, a to krytí bazénu. Funkce plachty je jasná, chrání bazénovou vodu před nečistotami z okolí. Plachta má speciální otvory, aby nezadržovala dešťovou vodu. V sortimentu plachet si vyberete svoji barvu i tvar plachty, jaký potřebujete.

bazén4

❷ Solární plachta

Tato plachta je vlastně krycí plachta, vylepšená tak, aby dokázala využít sluneční záření pro ohřev vody a pro udržení vody co nejlepší. Voda se díky plachtě ohřeje i o 5 °C, a to už je znát. Pro příznivce večerního koupání se tak naskytla možnost, jak si přes den, kdy sluníčko pálí, ohřát vodu a udržet ji teplou až do okamžiku večerního koupání.

Solární plachta má po celé ploše drobné bubliny, které fungují jako lupa a zintenzivňují teplo, které ze slunečních paprsků načerpají. Takto přijaté teplo předávají potom vodě.

Jak krycí, tak i solární plachta brání odpařování vody a tím se vyhnete dalším úpravám hodnot vody.

❸ Zimní plachta

Pro sezónu, kdy se bazén nepoužívá ke koupání, se k jeho přikrytí používá speciální plachta pro zimní období. Pokud má bazén dlouho vydržet, tak zimní ochrana je velice důležitá. I solární plachta vydrží mnohem déle, když nebude venku v extrémním zimním počasí. Velikost zimní plachty se vybírá jinak než u krycí plachty. Zimní plachta musí být větší, aby dokázala přikrýt nejen celou vodní hladinu, ale i boky bazénu, které zůstanou po odpuštění vody holé.

bazén3

❹ Speciální plachta pro bezpečně zabezpečený bazén

Tato plachta je určitě velkým pomocníkem pro lidi, které z nějakého důvodů musí mít bazén upravený tak, aby do něj například nemohlo jít nebo spadnout dítě bez dozoru nebo třeba chráněný před domácími mazlíčky. Tyto plachty se používají pro zapuštěné a částečně zapuštěné bazény.