Co udělat pro dokonalé zuby?

Myslíte si, že většina lidí má zdravé zuby? To se pletete. Podle posledních výzkumů je to přesně naopak. Často se můžeme v televizních novinách setkat s průzkumy veřejného mínění a dokonce i s rozhovory s lidmi, kterých se reportéři ptají na to jak se o svoji zuby starají a jestli mají svého zubaře. Pravidelně se dozvídáme, že poměrně velká část populace svého zubaře nemá. Jak je to možné?

zubař a pacient

Myslíte si že zdravotní péče je dostupná všude? I když by to tak být mělo, opak je bohužel pravdou. Naši zubaři odchází do důchodu, mladší moc nepřibývají a tak jsou města, která dokonce nemají žádného zubaře. Lidé tak musí jezdit za ošetřením i desítky kilometrů. Tomuto problému nepomáhá ani fakt, že spousta lidí zanedbává prevenci, a za pár let kdy si zuby pořádně nečistí zjistí, že mají zuby ve velice špatném stavu. Když mají štěstí a nějaký zubař je vezme, stěžují si na bolest.

kartáček s pastou

Lidé si totiž neumí čistit zuby a je jedno, jestli používají elektrický nebo manuální kartáček. Je zvláštní že si mnoho lidí myslí že stačí párkrát zuby přejet elektrickým kartáčkem, jako by byl spásou pro léta zanedbávané zuby, které byly čištěny stejným způsobem, jen manuálním kartáčkem. Je známo že elektrický kartáček zuby čistí lépe, ale pokud jej neumíte používat stejně jako ten manuální, nepomůže vám a vaše zuby budou vypadat stejně špatně jako doteď.

Nejlepší prevencí je nejen čištění zubů, ale také navštěvování dentální hygieny. Jestli hledáte zubní hygienu v Praze, můžete navštívit Clinic+. Dentální hygiena v Praze – cena u nás se pohybuje okolo 2 000 Kč, a probíhá bezbolestně za použití moderních přístrojů. Naše dentální hygienistka je velice šikovná a poradí si jak se zubním plakem, tak s pigmentovými skvrnami. Mnoho lidí trápí i zubní kámen, a i s tím si poradí. Objednat se k nám můžete přes náš webový formulář.

5/5 - (1 vote)
Posted in Www