Jak by měla vypadat dětská houpačka

Že si děti rády hrají, to není nic nového. Mnohé z nich pak milují nejrůznější atrakce, které najdeme na poutích či dětských hřištích. A jednou z nejoblíbenějších je dětská houpačka Dětská hřiště, především ta visací. Ta připomíná písmena A spojená v nejvyšším bodě tyčí, na níž je zavěšeno sedátko. Vzhledem k její popularitě se však není co divit, že se mnoho tatínků či dědečků snaží postavit svým potomkům na zahradě jejich vlastní. Jen málokdo si však uvědomuje, http://www.hetliga.cz/clanek/14365-nas-vykon-muze-byt-fotbalovejsi-uvedomuje-si-jiracek že aby byla bezpečná, je potřeba věnovat pozornost více věcem, než by se mohlo zdát.

klasická houpačka

V první řadě je to rám samotný. Ten by měl být z pevného a trvanlivého materiálu. Často používané dřevo se tedy v tomto případě příliš nedoporučuje, neboť pokud o něj není řádně pečováno, může časem ztrouchnivět. Také může být napadeno červotočem či jiným škůdcem, aniž bychom si toho všimli. Následně se může rozbít v té nejméně vhodné chvíli. Mnohem více se k tomuto účelu hodí nerezový kov.

Také by měl být pevně ukotven k zemi. V žádném případě by se neměl hýbat ani při maximální možné námaze. Horní část by se také neměla prohnout, když si naše dítě na houpačku sedne. Proto není na škodu jej v případě potřeby ještě vyztužit.

houpačka s lavičkou

Řetězy, na kterých bude houpačka viset, by měly být kovové. Jistě, je možné použít provaz, ale zde opět máme riziko ztrouchnivění, navíc nemá ani zdaleka takovou nosnost. Tyto řetězy musí být skutečně řádně ukotveny jak k rámu, tak k sedáku. V tomto případě je vhodné vše několikrát pojistit, neboť se jedná o nejvíce namáhanou část, a tedy i nejvíce náchylnou k rozbití.

Sedák samotný by měl být dostatečně pevný, ale zároveň také relativně pohodlný. Proto se právě zde používá nejčastěji dřevo. Má mnohem větší nosnost než plast a mnohem lépe vydrží změny teplot, které se venku odehrávají. Při tom všem však nesmíme zapomínat, jak rychle děti rostou. Pokud tedy chceme, aby si houpačku mohly užívat skutečně dlouho, je potřeba ji podle toho i vyprojektovat. Pak zde budou moci bezpečně trávit dlouhé hodiny.