Jak nahradit plastová brčka?

Plastová brčka jsou velice často užívaným náčiním, avšak také jedním velkým nešvarem. Vzhledem k příliš dlouhému rozkladu samotného plastu znečišťují svým poměrným dílem oceány. Již několik let se mluví o rapidním nahrazování plastu nejen na evropském kontinentu. Jak však můžeme nahradit klasická brčka a našli jsme již jako lidstvo vhodný materiál?
smoothies s brčky
1. Kov
Kovová nerezová brčka se jeví jako výborné řešení. V nápoji vydrží a průměr se může vytvořit dle představ zákazníka. Navíc nevypouští žádné škodlivé látky a lze ho využívat nepřetržitě. Nevýhodou je, že si musíte dávat pozor na okousávání brčka, a také velké množství zbytkové materiálu při výrobě.
2. Sláma a bambus
Ve srovnání nových alternací vychází právě slaměná a bambusová brčka nejlépe. Jsou šetrná k životnímu prostředí, vydrží i více než jedno použití, a také náklady nejsou nikterak závratné. Navíc jsou výhodné pro ty, kteří rádi kousají do brček. Na tomhle si zuby nevylomíte! Nevýhoda se vyskytuje v nevolitelném průměru. Pro občany trpící na alergii k lepku také není slaměná varianta příliš vhodná.
3. Škrob, těstovina
Co se týče produktů používajících se k vaření, dají se využít také na sání nápoje. Konkrétně se jedná o brčka ze škrobu nebo těstovinu. Škrob by se měl chovat v brčku obdobně jako plast, ale momentálně je stále minimálně využívaný a zkoumaný. Těstovina je více „punková varianta“. Sice si můžete zvolit velikost brčka i samotného průměru, ale ve vodě se brzy rozmočí. Navíc je opět nevhodná pro ty, kteří nemohou lepek.
spousta brček
4. Sklo
Elegantní řešení je průhledné brčko ze skla. Výhodou je recyklovatelnost a odolnost, avšak lidé bývají neukáznění a jen málo skleněných předmětů se vytřídí tam, kde patří. Dalším pozitivem je průměr brčka, který se dá ovlivnit ve výrobě. Jako nevýhodu můžeme uvést vyšší pořizovací náklady.

Posted in Nezařazené