Pošta online aneb jak udržet krok s moderní dobou

Budovu pošty navštíví mnohokrát do měsíce jistě každý z nás, jenže už to není, co to bývalo. Dříve sloužila pošta výhradně k tomu, abychom díky jejímu fungování dostávali a také odesílali balíky či pohledy. Samozřejmě, že také sloužila k tomu, aby se k našim seniorům dostali včas jejich důchody. Avšak dnes se spíše než o poštu, jedná o spojení banky spolu s obchodem.
křehký balíček
Dnes již nalezneme na přepážkách pošt visací stromečky do aut, reflexní prvky, jejichž nošení je za tmy povinné, a dále také knížky, barevné papírky či pastelky a fixy. Zkrátka a dobře, se tak tedy pošta snaží uživit, jelikož v rámci moderní doby je téměř všude vše dostupné. Znamená to tedy, že současná doba nehraje poště zrovna dokvet.
Pojďme se však podívat, jak se tedy snaží vyrovnat s tím, že většina věcí se již dnes zařizuje online, a to z důvodů, aby si lidé svůj život co nejvíce ulehčili. Vám všem jistě dobře známou věcí je sledování zásilek. Jedná se tedy o to, že najedete na stránky tohoto státního podniku, kde do příslušného řádku napíšete číslo zásilky. Ihned se vám ukáže, odkud byla zásilka zaslána, a kde se právě teď nachází.
Dalším hitem, se kterým pošta uspěla, je pohlednice online. Jde o to, že si nejprve ze všeho musíte stáhnout příslušnou aplikaci, do které následně nahrajete fotku, kterou zde můžete i orámečkovat. Následně napíšete text pozdravu, vyplníte adresu a pošlete. Součástí tohoto kroku je také platba, kterou si vy sami z nabídky vyberete, je jen na vás. Jakmile je platba doručena, tak ten následující den je pohlednice tisknuta. Pošta ji pak jen doručí do příslušné schránky, přičemž jistě oceníte, že se doručuje jak do schránek po České republice, tak i do ciziny.
stínování obálek
Jelikož se před několika chvilkami změnili rozměry odesílaných balíků, vede toto zařízení na svých stránkách i kalkulátor zásilek a poukázek. V případě balíku zadáte, o jak velký balík se jedná, kam má být zaslán, a jaká je hodnota obsahu. U dopisů zadáte jeho přibližnou hmotnost, zdali má hodnota obsahu nějakou vyšší hodnotu, a kam putuje. U poukázek vyberete zemi, do které chcete peníze zaslat a kolik přesně – systém vám pak doporučí tu nejvhodnější variantu. Pokud vám vše vyhovuje, můžete se přesunout na podání online, které vám přinese zejména ušetření času stráveného na poště.
A jaký je váš názor na současné postavení České pošty? Myslíte, že má šanci konkurovat kupříkladu PPL či zásilkovnám?

Posted in Nezařazené