Sport = pomáhá ale někdy i škodí vašemu tělu

            Přetržené vazy, natržené svaly, záněty šlach, naražená kolena a rozbité obličeje. Tak lze popsat nejběžnější sportovní zranění. Tyto zranění na Vás nejčastěji čekají při fotbale, jízdě na kole, a lyžování a většinou bývají následkem přetěžování.
            Prevence je přitom velice jednoduchá. Stačí, když budete svou fyzickou zátěž zvyšovat postupně a pozvolna, aby si svaly a vazy měly čas zvyknout a postupně zesilovaly. Neméně důležitou věcí je nepodceňovat rozcvičku, která Vás zahřeje a zvýší přítok krve do svalů. Ty jsou potom mnohem pružnější a riziko zranění je mnohem menší.
 svalnatý muž
Kolena           Jednoznačně nejběžnějším a nejčastějším zraněním, které tvoří víc než polovinu všech sportovních úrazů, je poranění nebo zhmoždění kolena. Nejčastěji se objevuje u fotbalistů, běžců, basketbalistů, volejbalistů, ale občas se vyskytne i při cvičení aerobiku. Základem jeho prevence je kvalitní obuv a kvalitní a přiměřeně měkký povrch, na němž sportujeme. A hlavně nezapomeňte se vždy předem protáhnout a zahřát, je to velmi důležité.
 
Achilovka      Velmi častým poraněním je i zánět Achillovy šlachy, který postihuje zadní stranu nohy ve výšce kotníku. Vyznačuje se velkými bolestmi, které zesilují při chůzi, a znemožňuje prakticky pohyb. Vzniká při přetížení šlachy, a pokud se zánět neléčí, přechází do chronického stádia, kdy se bolest zvyšuje a působí dlouhodobě. Prevencí je právě postupné zvyšování zátěže a důkladné protažení před tréninkem nebo vlastním sportovním výkonem.
 
Páteř              Pro cyklisty, tenisty, běžce a hráče golfu jsou typické bolesti krční a bederní páteře a i zde platí nepodceňovat správné protažení a zahřátí se před i po cvičení či sportovním výkonu. Nedostatečné zahřátí, protažení před výkonem, ale také únava mohou za bolestivé natažení nebo přímo natržení svalů.
 masáž ramen
Rizikové sporty         Na žebříčku nejrizikovějších sportů stále vede americký fotbal, před jízdou na kole a lyžováním. U amerického fotbalu se jedná hlavně o úrazy zad a vykloubení či zlomení končetin. Při jízdě na kole jde hlavně o úrazy hlavy, kde použitím správné helmy lze tyto úrazy snížit až o 80 procent.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Posted in Nezařazené