Také se vám líbí geody?


Možná kamenné geody už znáte, ale možná jsou tyto pro vás doposud neznámým pojmem stejně jako ještě donedávna i pro mě. A byť netvrdím, že je to něco, co je pro vás to zaručeně pravé, co by vás mělo chytit za srdce a už nikdy nepustit, měli byste o nich určitě mít povědomí. Měli byste vědět, co to takové geody z kamene jsou, jak vypadají a k čemu by vám případně mohly být dobré. Protože by vás taková neznalost mohla připravit o něco, o co už se třeba po jejich poznání nebudete chtít nikdy připravit.

geody

Takové geody jsou vlastně dutinami v horninách se stěnami pokrytými krystaly minerálů, třeba křemene nebo zeolitů, které vyčnívají dovnitř. Ty se zrodily obvykle v sopečných horninách, v nichž vznikly takové dutiny v důsledku zde uvězněných plynů, a jakkoliv navenek nevypadají nijak atraktivně, uvnitř je tomu právě kvůli zde vzniklým krystalům docela jinak. Ovšem existují i geody sedimentární, tedy vzniklé v usazených vápencích, dolomitech a vápenatých břidlicích po materiálech podléhajících rychlejšímu rozkladu, které po svém rozložení zanechaly právě ony dutiny s křemičitými, opálovými, achátovými a jinými krystaly.

Takové útroby zdánlivě nevzhledných kamenů jsou prostě unikátní a nádherné. A proto je lidé těží přímo z mateční horniny a následně se kochají jejich vnitřní krásou. Ale kamenné geody neslouží určitě jenom ke kochání se. Traduje se o nich také, že dokážou ve svém nitru udržet energii, zjemní ji, nechají ji tu přirozeně proudit a rovnoměrně rozptýlit, a pak jsou prospěšné jako ochrana a pomoc s návyky a závislostmi.

kámen

Je tedy jenom na nás lidech, na našich potřebách a představivosti, jak se k takovým geodám z kamene postavíme. Zda jsou pro nás pouhým zdrojem krásy nebo i něčím víc. Ale ať tak či onak, můžeme po nich zatoužit. A pak si je samozřejmě i pořídit. Nic složitého na tom totiž není. Nemusíme cestovat světa kraj, pronikat do zdánlivě nezajímavých kamenů a doufat, že nám bude štěstí přát a nalezneme to pravé, třeba i skutečný div. Takové geody si můžeme i koupit. A užívat si je po svém.