Význam kamene tyrkys

Tyrkys je zbarven modro-zelenými odstíny a má matný povrch bez odlesků. Má spoustu dalších odrůd. Významná naleziště jsou v Číně, USA, Mexiku, Iránu, Gongu či Chile. V Evropě je to pak Polsko a Francie. Používá se jako kámen ve šperkařství a také jako dekorační kámen. Dříve se v mnoha kulturách těšil velké oblibě a také úctě a byl vkládán do náboženských předmětů. Tyrkysy náleží elementu země. Z planet jsou to Venuše a Neptun. Znamení, ke kterým můžeme tyrkys přiřadit jsou ryby, střelec, blíženec a vodnář. Čakry, které připadají tomuto kameni jsou krční čakra a čelní čakra.

tyrkys

Jedná se o kámen klidu a míru. Pomáhá při panických úzkostech, depresivních stavech a vysokém stresu a vypětí. Dokáže člověka zklidnit, očistit jeho hlavu od myšlenek a pomoci mu nalézt ztracenou duševní rovnováhu. Náladovým lidem dopomůže nalézt rovnováhu a upravit výkyvy nálad. Pomáhá také při rozhodování ohledně zaměstnání. Pozitivně působí na romantickou část vašeho vztahu s partnerem. Napomáhá seberealizaci a řešení problémů. Brání vás před ostrou kritikou.

náramek tyrkys

Co se léčebných účinků týče, tyrkys je skvělý především pro vaše oči a uši. U očí napomáhá ostrému vidění, zklidňuje podrážděné oči a pomáhá při šedém zákalu. Zlepšuje váš imunitní systém, pomáhá vám s regenerací organismu, a především s regenerací tkání. Velmi účinný je i při problémech se spánkem, např. při obtížném usínání, častém buzení nebo pokud trpíte nočními můrami. Jak jsme zmínili už výše, napomáhá při depresivních stavech. Dále pomáhá při alergiích spojených s rýmou a umírňuje bolesti při migrénách. Prospěšný je i při bolesti zubů nebo pokud trpíte paradontózou. Tlumí pocity vlčího hladu a též pomáhá při poruchách příjmu potravy, zejména u bulimie. Nabíjejte tyrkys při měsíčních paprscích nebo stykem s ametystem. Očistu provádějte v teplé tekoucí vodě – pozor, ne horké.