Cestování jako smysl života

Pro někoho je cestování kratochvílí. Pro někoho smysl života. Lidé, pro které je cestování smysl života, samozřejmě obvykle necestují s cestovními kancelářemi. Cestují na vlastní pěst. Je to určitě mnohem levnější, ale je to také o mnohem hlubších zážitcích.
Možná jste si také nejednou říkali, že se příště vydáte na cestu sami. Vyjde Vás to levněji, budete nezávislejší, vše si podstatně více užijete. Je ovšem třeba uvědomit si celou řadu skutečností.
slon u stromu 

Pár dobrých rad na cestu

  1. Nikdy necestujte sami.Cestování na vlastní pěst může být velmi nebezpečné. Jsou lidé, kteří se rádi vydávají na cesty sami. Nikdy byste neměli cestovat sami. Vždy i najděte blízkého člověka, který se na cesty vydá společně s Vámi.
  2. Nehrajte si na hrdiny.Je celá řada destinací, které se nám mohou jevit jako velmi atraktivní a zajímavé, ale mohou být velmi nebezpečné a hrozba rizika je příliš vysoká. Zvažte důsledně veškerá rizika. Je to důležité. My žijeme v bezpečné lokalitě a proto si mnozí ani nedokáží připustit nebezpečí, která nás na cestách mohou potkat. Na cestách je zapotřebí hodně velké pokory. Tato lehkovážnost se týká především mladých lidí. Určitě si mnozí vzpomenou na příběh unesených dívek.
  3. Zjistěte si všechny informace.Cestování na vlastní pěst se vyplatí, ale jen pro toho, kdo je informovaný. Znáte všechny potřebné webové stránky pro cestovatele. Víte, kde si zabukovat ty nejlevnější letenky, víte, kde najdete ty nejlevnější hotely? Víte, kde si můžete pronajmout auta? Nejsou to ovšem zdaleka jen praktické záležitosti. Měli byste si také zjistit informace o dané zemi. Jaké mají zvyky a podobně. Je to důležité, abyste se nedopustili nějakého nepřijatelného faux pas.

staré vozy ve městě
Nepodceňujte finance.Důležité je udělat si finanční rozpočet na cestu. Počítejte raději s vyššími výdaji. Odložte si dostatečnou rezervu. Je lepší, když budete mít většinu peněz na kartě, ale na mnoha místech Vám to k ničemu nebude, proto mějte i dostatečné množství v hotovosti.

Posted in Nezařazené