Sportem ke zdraví, tentokrát v bazénu

Plavání je naprosto skvělý způsob, jak si protáhnout celé tělo a zapojit vlastně do činnosti snad všechny skupiny svalstva. Ve vodě dochází ke komplexním pohybům, které zvyšují celkový výdej energie. To má ale obrovské výsledky, které jen uvítáme. Nejen, že nás to baví a celkově je plavání velmi příznivé na náš zdravotní stav, ale na druhou stranu díky této skvělé práci svalstva se nám formuje postava, pěkně zpevňuje tělo a rýsuje se ochablé svalstvo. Pokud trpíme nadváhou, tak voda je zaručeně náš přítel. O tom, že nadlehčuje se ani nemá cenu rozepisovat, to znají úplně všichni, stejně tak, že se i při cvičení ve vodě dokážou snadněji pohybovat. Což je možná jeden z důvodů, proč se zařazuje do jedné z mnoha lázeňských procedur.
senior v bazénu

Aerobik, gymnastika, jóga a další sportovní aktivity

Některé prvky jsou již okoukané, ale vznikají nové, které stojí za to vyzkoušet. Aerobní cvičení ve vodě rozproudí krev, zlepší dýchání, vyplavuje endorfiny a navíc díky tomu, že se cítíme jako pírko, tak zvládáme různé cviky, které bychom rozhodně ani na souši nezkoušeli. Ono ve vodě je to nejen díky nadnášení snazší, ale také se šetří klouby a páteř. Navíc lidé po úrazech a nemocech pohybového aparátu se skutečně v tělocvičně nehnou. Voda jim pomůže dodat sebevědomí, že to dokážou a pomalu překonávají spoustu překážet. Přitom ale splňují požadavky na plnohodnotné posilování a zlepšení svojí kondice.
Aqua jogging – vznikl původně jako rehabilitační technika pro lidi, kteří utrpěli nějaký úraz. Jedná se o běh ve vodě, který je naprosto ideální pro ty, kteří skutečně nemohou běhat po tvrdém povrchu. Tím, že voda nadlehčuje, tělo se snadněji odráží ode dna.
výuka plavání
Floatfit – ten zase spojuje v sobě prvky boxu nebo cross-trainingu a provádí se za pomoci speciálních podložek, které plavou na hladině vody. Jedná se o velmi namáhavé cvičení, ale na druhou stranu efektivní. Zapojuje všechny svaly do činnosti, zlepšuje stabilitu těla a podporuje ohebnost a sílu. Navíc je docela zábava se udržet na plavoucí se podložce. 
Combat – jedná se o box ve vodě. Zde se využívají boxerské prvky a především se cvičení vztahuje k sebeobraně. Zároveň se podílí i na redukci váhy, zpevnění těla a uvolnění psychického napětí po celém náročném dnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup