Na skok do pralesa nebo k moři

Proč nevyužít k uvolnění skvělé možnosti internetu a pustit si nějakou meditativní hudbu. Zvuky lesa, zurčení potůčku, šumění moře, zvuky ptactva nebo jarního deště dokáží naši mysl nádherně uvolnit. Na internetu je nabídka pestrá a každý se tak může zdarma na pár chvil ocitnout uprostřed přírody.
meditace mnicha
Zavřít a oči a jen tak snít
Meditační hudba se nehodí k poslechu při čekání na autobus ale ideálně v pohodlí domova nebo za zavřenými dveřmi kanceláře. Jedině tak bude požitek nejvíce autentický. Někomu to možná může působit jako rozmařilost ve velkém pracovním tempu ale pár minut denně dokáže skvěle uklidnit a možná se na situaci všedních dní po pár minutách uvolnění začnete dívat z jiné perspektivy. S uklidněním jde totiž v ruku ruce i lepší zdravotní stav protože stres a napětí nikomu neprospívají.
kapka vody
Místo večerního usínání u televizi klimbání za zurčení potůčku
 Pokud patříte k lidem kteří večer před spaním neusnou bez televize pak to můžete jednou zkusit ozvláštnit nahrávkou z přírody. Poslouchání zvuků přírody však můžete vyzkoušet i při vaření nebo uklízení, není to sice ideální na vychutnání si vjemu ale v dnešní informacemi přesycené době to pro někoho může být lepší než si pustit rádio a nechat své uši a mysl zahlcovat dalšími zprávami.
Na výběr je mnoho zvuků a můžeme si vyzkoušet které na nás mají nejvíce blahodárný vliv. Jinému sedne jarní bouřka někdo si zamiluje zvuky moře nebo zpívání ptactva. Každý jsme jiný se svým originálním vkusem.
Ráno do práce autem nebo autobusem, po práci do supermarketu nakoupit a pak honem domů a když se přiblíží víkend, čas výletů tak jako naschvál prší. Tak málo možností jak se přes týden dostat do přírody tak proč si nepozvat přírodu k vám domů? Nikdy sice není nad to vyrazit do té reálné přírody na vlastní kůži ale takovéto řešení když není zbytí je vcelku dobrá alternativa.

Posted in Nezařazené