Skákání na zabezpečených trampolínách je bezpečné

Nářadí není jen pro děti

Ve většině rodin s dětmi je vždy prvním popudem k pořízení trampolíny zabavení dětí. Přistupujeme k tomu tak, že je pořád lepší nechat naše ratolesti „vyblbnout“ na čerstvém vzduchu na zahradě, než aby trávily většinu volna u počítače, nebo civěním do mobilního telefonu, či rozesíláním „selfie“ po sociálních sítích. Mobilní komunikace a Internet se bohužel staly i důvodem zbytečné ztráty času, namísto aby sloužily pouze jako informační zdroj a dorozumívací nástroj v době, kdy nejsme fyzicky na dohled. A tak je důraz na fyzický pohyb jednou z nejdůležitějších podmínek pro udržení zdraví nejen našich dětí, ale i nás samotných.

skákající dívka

Trampolíny goodjump.cz můžeme považovat za bezpečné nářadí, jsou-li zabezpečeny ochrannou sítí a krycí membránou z PVC na obvodových pružinách. Zároveň se jedná o aktivitu, která v sobě spojuje cvičení, sport i zábavu do jednoho celku. Proč je skákání tak zábavné?

bosý chlapec na trampolíně

Skákání není jen dřina, ale hlavně zábava

Na tuto otázku hledejme odpověď v samotném principu svérázného pohybu, který stěží napodobíte něčím jiným. Při výskocích a dopadech na sebe působí více fyzikálních sil, zejména odstředivá síla a gravitace. V určitém okamžiku dochází ke krátkodobému stavu beztíže a naprostému uvolnění působení zemské přitažlivosti na tělesné buňky. V tomto vzácném okamžiku se násobí i vliv hormonů štěstí (endorfinů) uvolněných z fyzické činnosti a tím se dá zčásti přirovnat skákání na trampolíně k příjemným prožitkům při masáži.

Výhoda spočívá i v šetrném působení na pohybový aparát, proto se toto cvičení doporučuje i seniorům a lidem s kilogramy navíc, kteří by se rádi přebytečného tuku zbavili a posílili fyzickou kondici. Skákání je přitom velmi náročné, spálíte tolik kalorií, jako při běhu nebo při jízdě na kolečkových bruslích. Nářadí je tedy vhodné pro každého, kdo se rozhodne sám se sebou něco dělat a podpořit vlastní zdraví.