Ušetřete za svícení, není to těžké

Vzhledem k tomu, že každým rokem jsou ceny elektřiny dražší a dražší, čím dál tím více lidí uvažuje o tom, jak svou spotřebu snížit. Můžete udělat celou řadu kroků, jak se dostat na čísla, která vás uspokojí. Můžete se méně dívat na televizi, méně používat počítač nebo mikrovlnnou troubu. Těmito kroky je možné nějakou tu korunu uspořit, ale nic závratného nečekejte. Daleko efektivnější je vyměnit světelné zdroje, které mohou hlavně v zimních měsících, kdy je brzo tma, vysávat váš rodinný rozpočet velice efektivně. Místo klasický žárovek, které ještě máte pro strýčka příhodu z dob, kdy se daly koupit, byste měli používat jejich LED alternativy. Jsou v mnoha ohledech daleko lepší.
tvořivost v žárovcce
Hlavním, i když ne jediným důvodem, proč si LED žárovky pořídit, jsou jejich úsporné vlastnosti. Na rozdíl od vláknových modelů využívají elektřinu pouze k jedinému účelu, a sice k tvorbě světla. Vláknové typy jsou na tom v tomto ohledu trochu jinak. Ty totiž nejenže produkují světlo, ale zároveň i velké množství tepla. A to dokonce tolik, že je takřka nemožné je bez popálenin odšroubovat bez toho, aniž byste alespoň pár desítek vteřin počkat, než vychladnou. K tomu se váže i životnost. Velké teploty klasickou žárovku pochopitelně ničí, což se LED svítidel netýká. I proto je jejich životnost až desetinásobná .
Chcete-li tedy opravdu ušetřit, LED žárovky jsou tou nejlepší volbou.

světýlka v žárovceSamozřejmě, že existují i jiné technologie svítidel, které jsou také poměrně účinné, ale ani zdaleka ne tolik. Navíc pro LED žárovky hovoří i další důležitý faktor – cena. Ta je sice pořád vyšší než u jiných typů světelných zdrojů, ale ani náhodou nedosahuje takových hodnot, jako například před pěti či deseti lety. Dnes je můžete koupit za opravdu příznivé ceny. Samozřejmě, že některé modely stále seženete za pár stovek, ale většinou se jedná o částky nepřesahující padesát korun, což už je slušné.