3 typy, jak zabavit děti na podzim

Vyrobte si draka po domácku
Podzimní větrné počasí je ideální čas, kdy jít pouštět na kopec draka. Toho si můžete se svými ratolestmi zkusit vyrobit i Vy. Stačí když si pořídíte velký hedvábný a krepový papír, provaz, dřevěné tyčky, lepidlo, nůžky a samozřejmě nesmí chybět fixy či pastelky na dozdobení. V obchodech nabízejí velké množství draků, ale vyrobit si toho vlastního – to je úplně něco jiného. Není to nic těžkého, stačí trochu trpělivosti a drak bude na světě. Uvidíte, že děti budou nadšené a na tento zážitek jen tak nezapomenou. Můžete si jím vyzdobit např. dětský pokoj nebo ho jít pustit na kopec. Jen dejte pozor! Domácky vyrobený drak je o dost křehčí, proto dávejte pozor na abnormálně silný vítr a déšť.
podzimní listí
Nasbírejte listí ze stromů a tvořte
Listy stromů na podzim hrají všemi barvami, a to nám dodává spoustu inspirace i při zabavení našich dětí. Až půjdete z práce domů, nasbírejte pár spadlých listů různých druhů. Ty pak doma můžete použít na více způsobů. Můžete je pomalovat temperami a obtiskovat na papír do různých tvarů nebo si z nich vyrobit zvířátka nebo panáčky. Takový panáček dubínek vykouzlí úsměv na tváři každému dítěti. Zkuste zapojit fantazii a tvořte přesně podle svých představ.
dekorace s kaštany
Kaštany a žaludy se vždycky hodí
Udělejte si společnou procházku do parku pro pár kaštanů a žaludů a uvidíte, že už jenom sbírání bude pro děti zážitkem. Tyto plody se hodí na nejrůznější podzimní výrobky, především postavičky nebo zvířátka. Stačí si připravit lepidlo, nůžky, špejle, papír a můžete se do toho pustit. Zkuste vytvořit lesní zvířátka nebo se pustit do něčeho odvážnějšího. Taková housenka nebo netopýr z kaštanů musí udělat radost snad každému. Na dokončení můžete použít i různé přírodní bobule, šišky nebo slupku kaštanu. Pokud i Vy jste podlehli tvořivé náladě, zkuste si vytvořit podzimní svícen, který vyzdobíte právě podzimními dary přírody.