3 typy, jak zabavit děti na podzim

200x200

Vyrobte si draka po domácku
Podzimní větrné počasí je ideální čas, kdy jít pouštět na kopec draka. Toho si můžete se svými ratolestmi zkusit vyrobit i Vy. Stačí když si pořídíte velký hedvábný a krepový papír, provaz, dřevěné tyčky, lepidlo, nůžky a samozřejmě nesmí chybět fixy či pastelky na dozdobení. V obchodech nabízejí velké množství draků, ale vyrobit si toho vlastního – to je úplně něco jiného. Není to nic těžkého, stačí trochu trpělivosti a drak bude na světě. Uvidíte, že děti budou nadšené a na tento zážitek jen tak nezapomenou. Můžete si jím vyzdobit např. dětský pokoj nebo ho jít pustit na kopec. Jen dejte pozor! Domácky vyrobený drak je o dost křehčí, proto dávejte pozor na abnormálně silný vítr a déšť.
podzimní listí
Nasbírejte listí ze stromů a tvořte
Listy stromů na podzim hrají všemi barvami, a to nám dodává spoustu inspirace i při zabavení našich dětí. Až půjdete z práce domů, nasbírejte pár spadlých listů různých druhů. Ty pak doma můžete použít na více způsobů. Můžete je pomalovat temperami a obtiskovat na papír do různých tvarů nebo si z nich vyrobit zvířátka nebo panáčky. Takový panáček dubínek vykouzlí úsměv na tváři každému dítěti. Zkuste zapojit fantazii a tvořte přesně podle svých představ.
dekorace s kaštany
Kaštany a žaludy se vždycky hodí
Udělejte si společnou procházku do parku pro pár kaštanů a žaludů a uvidíte, že už jenom sbírání bude pro děti zážitkem. Tyto plody se hodí na nejrůznější podzimní výrobky, především postavičky nebo zvířátka. Stačí si připravit lepidlo, nůžky, špejle, papír a můžete se do toho pustit. Zkuste vytvořit lesní zvířátka nebo se pustit do něčeho odvážnějšího. Taková housenka nebo netopýr z kaštanů musí udělat radost snad každému. Na dokončení můžete použít i různé přírodní bobule, šišky nebo slupku kaštanu. Pokud i Vy jste podlehli tvořivé náladě, zkuste si vytvořit podzimní svícen, který vyzdobíte právě podzimními dary přírody.

3 typy, jak zabavit děti na podzim
4 (80.63%)32