Nákupy v klidu a bez rizika

Pokud nesnášíte nákupní šílenství, fronty u pokladen, mraky lidí kolem vás a několik hodin strávených v nákupním centru, a přesto chcete svým nejbližším, ať už rodině nebo přátelům pořídit alespoň drobný vánoční dárek, pak je pro vás jednoznačnou volbou nákup prostřednictvím internetu. Začít bystě měli včas, nechat všechno na poslední chvíli se vyplatit nemusí. Nakupování v e-shopech má množství výhod, především šetří vás čas a nemusíte se nikam trmácet. Bohužel to ale může mít i svoje negativní stránky v podobě podvodných prodejců.
dívka nakupující přes net
 
Jak se jim vyhnout a nenaletět, k tomu stačí pár dobrých rad. Každý e-shop by měl mít uvedeno IČO a samozřejmě také kontakty, stejně tak byste na daných stránkách měli najít údaje o provozovateli. Co se týká plateb, to je asi nejvíce rizikové, možností jak objednávku uhradit by mělo být více, buď prostřednictvím platební karty, hotovostně při osobním odběru, možnost platby při převzetí zboží. Pokud má e-shop uveden pouze možnost platby kartou, nenabízí možnost úhrady např. formou dobírky, poohlédněte se raději po jiném. Prodávající by měl mít vždy uvedeny veškeré potřebné údaje na faktuře, aby bylo v případě nutnosti možno objednané zboží reklamovat.
 
První dojem budete mít ze stránek samotných, měly by působit profesionálně, samozřejmostí by měly být údaje o obchodníkovi, telefonní a emailový kontakt, oboje dostupné se zpětnou reakcí a vždy obchodní podmínky. Pokud něco z toho není tak, jak by mělo, rozhodně neposílejte peníze předem.
tašky u nohou
 
Ověřit si můžete e-shop také na internetu, kde máte možnost využít služeb srovnávačů a přečíst si recenze daného obchodu.
 
Opatrní buďte také při shánění značkových produktů, pokud je cena očividně nízká, je takřka pravděpodobné, že se bude jednat o pouhou kopii a ne o originální zboží.
 
Pokud budete přeci jen pochybovat o solidnosti obchodu, pak se můžete obrátit i na web ČOI, kde si můžete existenci internetového prodejce ověřit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup