Dosáhněte svých cílů u knihou Čtyři dohody

Kniha Čtyři dohody od mexického spisovatele Dona Miguela Ruize je světově známá, a to z dobrého důvodu. Naučí vás totiž, jak žít spokojenější a klidnější život, a to jen díky čtyřem „pravidlům“. Kromě života se tato kniha ale vyplatí také v podnikání. Snadno vám totiž poradí, jak dosáhnout ideálního vztahu mezi vámi a klienty.
schůzka pracovníků

První dohoda

·         Nehřešte slovem.
Slovo má mocnou sílu. Můžete s ním potěšit, povzbudit, ublížit i shodit. Ať budete mluvit se svými obchodními partnery, kolegy nebo klienty, tak si musíte dávat pozor co říkáte a jak to říkáte. Zamyslete se, jestli vaše slova kolegu či klienta povzbudí, anebo otráví v jeho snažení. Používejte svá slova s úvahou a předejdete nepříjemným situacím a možná dokonce i ztrátě klienta.

Druhá dohoda

·         Neberte si nic osobně.
Tohle platí samozřejmě v osobním i profesním životě. Zejména v podnikání je toto pravidlo důležité. Kritika není vůbec negativní záležitostí. Může vám hodně pomoci, protože vám klient řekne, co je špatně, co byste měli zlepšit a co mu vůbec nevyhovuje. Nebojte se kritiky, neignorujte ji a hlavně si jí neberte osobně. Klient si nestěžuje osobně na vás, jen chce za své peníze lepší služby.
týmová práce

Třetí dohoda

·         Nevytvářejte si žádné domněnky.
Tohle děláme snad úplně všichni, a to aniž bychom si to uvědomovali. Je to hrozná vlastnost, které se nezbavuje snadno. Pokud ale chcete osvobodit svou mysl od předsudků, tak se to musíte naučit. Sledujte každý náznak své mysli a zakažte každičké domněnce, aby se vytvořila. Jen tak budete vždy nezaujatí a ke každému člověku budete přistupovat tak, jak si zaslouží.

Čtvrtá dohoda

·         Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete.
Tohle je ze všeho nejdůležitější. Cokoli děláte během podnikání, musíte dělat naplno. Jinak se vaše podnikání nebude nikam vyvíjet. Každý den dělejte všechno nejlépe, jak jen dovedete. Důležité je ovšem se nepřeceňovat, ani nepodceňovat. Nesmíte se přepínat, ani pracovat pod své možnosti.