Omládněte bez plastiky

Abyste se zbavili pár let, a skutečně omládli, nemusíte investovat do drahých, a nezaručených plastických operací, které jsou mimo jiné nepřirozené, a mnohdy napáchají více škody, než užitku. Zkuste začít naslouchat svému tělu, a budete vědět, v čem mládí spočívá.

Kolagen

Mladá pružná pleť bez vrásek je darem mladých lidí. Proč? V čem vlastně stárnutí spočívá, a proč se děje? Důvodem, proč je pleť do určitého věku mladistvá, a vypadá dobře, je kolagen, který si naše tělo dokáže v plné míře produkovat samo, většinou tak do 25 let. Čím jsme pak starší, tím méně kolagenu naše tělo umí vyprodukovat, a tak jej musíme doplňovat sami. V tom tělu pomáhá dostatek vitamínu C, a hořčík.

žena na slunci

Většinou však ani to nestačí, a musíme přijít na to, kde sehnat dostatek kolagenu, a zabránit tomu, aby naši pleť posely vrásky. Nejlepší kolagen pro tělo je ten rybí, který funguje právě na pleť, vlasy a nehty. Dle výzkumů je potřeba doplňovat jej v dávkách cca 5000-15000mg denně, což je něco, co většina kolagenových přípravků zkrátka nevzdává. Je tedy potřeba hledat takové, které obsahují dostatečnou dávku, a třeba i navíc onen zinek, a vitamín C. Takové najdeme obvykle mezi nápoji.

miska kolagenu

Mazání

Aby pleť zůstávala pružná, je potřeba ji hydratovat i zvenčí. Nejvíce pak v létě, kdy je vystavována silnému slunečnímu záření, a v zimě, kdy má tendenci vysychat. V létě je důležité používat kvalitní opalovací krémy, také pak krémy po opalování, a hydratační přípravky.

Vnitřní hydratace

Hydratace je zkrátka neopomenutelná, a tak je potřeba doplňovat tekutiny v dostatečném množství, aby nedocházelo k nadměrnému vysušování pleti, a špatné funkci orgánů.

Pohoda

Psychika má velké účinky na náš vzhled, a tak je patrné, že lidé kteří procházejí velkým stresem, a mají nedostatek spánku, zkrátka vypadají starší. Je tedy zapotřebí dopřávat si dostatek odpočinku, a poznat, kdy už je všeho moc.