Poruchy příjmu potravy

Žijeme v tvrdé době. Za dokonalost je považována taková žena, která je absolutně vychrtlá. Také jsou kladeny velmi vysoké nároky na vzdělání a vzhled jako takový v celku. Je nutné si však uvědomit, že jsou to právě tyto vysoké standardy, které zapříčinili vznik takzvaných poruch příjmu potravy. Jedná se o takové nemoci, které ani v současné době nejsou příliš známé a mnoho dospělých o nich nemá ani nejmenší tušení. Nicméně to je špatně. Jsou to totiž právě naše dcery a synové, kteří jsou těmito zákeřnými nemocemi postiženi.

Přitom k ověření si správné hmotnosti stačí málo. To, zda má váš potomek správnou hmotnost, můžete snadno zjistit pomocí BMI indexu. Jedná se o hodnotu, která je vypočítána z výšky, hmotnosti, pohlaví a případných dalších osobních parametrů. Můžete si tak velmi snadno ověřit to, zda i váš potomek netrpí nějakou poruchou příjmu potravy.

zdravé jídlo

Až do nedávno totiž panovalo přesvědčení, že rodiče synů mohou být v pohodě. Panovalo přesvědčení, že se jedná o nemoc žen. Nicméně věřte nám, že ani tohle v poslední době už neplatí. Stále více a více chlapců touží po štíhlé postavě. Obvykle je to díky jejich povolání. Chtějí být modelem, nebo sportovcem, u kterých jen nízká hmotnost velmi důležitá.

dietní jídlo

Mezi nejrozšířenější nemoci patří anorexie a bulimie. Anorexie je typická tím, že postižená osoba nepřijímá žádnou, nebo téměř žádnou potravu. Osoby touto nemocí postižené jsou pak velmi vynalézavé a dovedou pro to, aby okolí nepoznalo nějaký problém udělat opravdu cokoliv. Častokrát tak vycpávají plyšáky jídlem, nebo jej vyhazují z okna.

Oproti tom ustojí bulimie, která je na prvotní rozpoznání podstatně těžší. Postižené soby jsou totiž velmi často i lehce při těle. Tato nemoc se vyznačuje velkým záchvaty jídla a následným několikadenním hladověním. Osoby trpící touto nemocí tak velmi často nejdou vůbec poznat.