Součástí stěhování v Praze bývá i rozmontování a opětovné smontování nábytku

Plánujete se přestěhovat, nebo jste dokonce v situaci, kdy musíte stávající bydliště opustit, což bývá případ nájemního bydlení? Tento životní krok je vždy zásahem do soukromí a většina z nás jej zrovna příliš v lásce nemá, jsme na své bývalé působiště už zčásti fixovaní, máme zažité určité zvyklosti, které neradi měníme, a na novém působišti si pak musíme vytvořit nové vztahy, a možná i změnit životní styl.

dva kamiony

Poradíte si s montáží nábytku?

Proces stěhování obnáší řadu kroků i drobných krůčků, ať už administrativních či fyzicky náročných, a jedním z nich je demontování a zabalení nábytku. Převážná většina moderního bytového vybavení se dodává ve formě stavebnice, týká se to skříní, postelí, komod, nočních a konferenčních stolků vyráběných z dřevěného masivu i z dřevotřísky.

vestavěná skříň

Máte-li ještě uschován návod k sestavení šatní skříně, jste ve výhodě, v řadě případů však návod není k dispozici a je žádoucí při demontování stolků, postelí a komod postupovat systematicky a popisovat si každý provedený krok, případně pořizovat fotky. Zpočátku se to při rozmontování zdá snadné a někdy i zbytečné, ale uplyne několik dnů a pak si nebudete schopni vybavit, kam patří tenhle vrut, a zda zrovna tahle deska nemá být obráceně, a zda nejdříve sešroubovat bočnice, anebo naopak spodní díl a boky až na závěr.

Můžete se snadno dostat do situace neřešitelného rébusu, co připomíná náročný hlavolam, a co teprve s většími nábytkovými sestavami, jako jsou skříně na míru a rohové kuchyně. Zdá se to možná nepochopitelné, ale právě montáž nábytku je nejobtížnějším krokem na celém stěhování (pokud nemáte doma třeba trezor nebo soustruh) a tomu se můžete vyhnout, jestliže o to požádáte stěhovací firmu. Tyto práce jsou již standardním pracovním procesem, co se stěhováním Praha souvisí, a jsou navíc pojištěné pro případ poškození či ztráty některého nábytkového komponentu.