Učení s dítětem

Učení se svým dítětem může být velmi namáhavé, protože děti by si místo školy raději hrály, ovšem vědomosti jsou potřeba, přičemž tabule nám učení usnadní.

Učení s dítětem

Buďte trpělivý

Do životě každý z nás potřebuje mít jisté vědomosti, aby mohl normálně fungovat a třeba mít dobrou práci se slušným platem. Vše to začíná už na prvním stupni základní školy, protože znát abecedu, umět číst a počítat je naprostý základ, který běžné používáme každý den. Sice ke vzdělání slouží škola, ale přeci jen domácí úkoly se musí dělat doma, a ne vždy už pochopíme hned veškeré učivo z výkladu učitele, proto přichází čas na pomoc rodičů s vysvětlováním.

školní autobus

Zde mnohdy nastane kámen úrazu a z učení se stává stres pro rodiče i samotné dítě, což není vhodné prostředí pro nikoho. Snažte se svým dětem proto vysvětlovat danou látku postupně a klidně s praktickým příkladem, aby bylo snadné učivo pochopit. Klidně potřebné věci zopakujte a neuškodí ani procvičování pro upevnění potřebných vědomosti. Domácí příprava a cvičení nanečisto je opravdu znát a díky nim budou výsledky mnohem lepší, i když učení není mnohdy vůbec zábavné.

Pomůcky

Někdy se prostě špatně vysvětluje určitá věc slovy, protože je těžké si ji představit. To samé platí o psaní, protože sice můžeme říkat, jak daná písmenka vypadají, ale bez jejich procvičování se je nikdy perfektně nenaučíme. Proto se vždy hodí předvést praktický příklad a nechat samotné dítě tvořit, protože když o dané věci uslyší, naučí se ji a na konec ji ještě samo předvede, tak opravdu utkví v paměti. Pro učení a veškerou tvorbu je proto nutné mít nějakou věc, na kterou můžeme přenést své myšlenky a úmysly.

písmeno abecedy

Malé děti se ještě vše učí, a proto pro ně není papír a propiska do začátku ideální. Mnohem lépe uděláte s magnetickou tabulí pro děti na zeď https://www.chytraliska.cz/kategorie/magneticke-tabule-pro-deti/, na kterou se dá hezky psát a následně vše smazat. To umožňuje stále tvoření nových a nových věcí, přičemž nepotřebujeme ani jediný kousek papíru. Můžete vybrat i tabuli s písmeny a čísly, což je právě ideální do první třídy. S takovým produktem se učí jedná radost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup