Čím sladit a neohrozit svoje zdraví?

Nedokážete odolat sladkému? Konzumujte sladké ve zdravější podobě. V dnešní době je dostupných spousta druhů nejrůznějších sladidel, pokud se chcete vyhnout bílému cukru. Jak ovšem vybrat to správné sladidlo, které vás neohrozí na váze a které pro vás bude v rámci možností zdraví prospěšné?
Vyzkoušejte stévii https://www.nakliceno.cz/stevie/, která vás okouzlí svojí chutí a nutričními vlastnostmi. Říká se jí také „sladidlo indiánů“. Kromě sladidla byla v minulosti užívána také jako lék, pro své blahodárné účinky, kterými je například podpora trávení, regulace bakterií v dutině ústní, protizánětlivé a diuretické účinky nebo také snížení krevního tlaku.

druhy sladidel

Při hubnutí je toto slazení povoleno

Marně se už nějakou dobu snažíte zhubnout, ale vaším největším hříchem je závislost na sladkém? Nedokážete si odepřít sladkou kávu nebo čaj, ale chcete nějaké to kilo shodit? Pak si můžete váš čaj nebo kávu bez obav přisladit stévií a vaše snaha o zhubnutí zůstane neohrožená. Toto sladidlo patří totiž mezi ty s nízkou kalorickou hodnotou.

VYUŽITÍ V KUCHYNI PŘI VAŘENÍ I PEČENÍ

Kromě slazení nápojů můžete toto sladidlo využít také v kuchyni, a to jak při vaření, tak i při pečení.

Mezi výhody kromě zdravotních benefitů patří především vysoká sladivost a nulová kalorická hodnota. Díky tomu je tak toto sladidlo vhodnější než cukr nebo med.

zdravější slazení

Různé formy stévie

Toto sladidlo můžete pořídit v několika podobách. Zakoupit ji můžete v tabletách, v prášku nebo i v kapkách.

Vyzkoušejte toto zdravé a chutné sladidlo, které je vhodné především pro diabetiky nebo pro ty, kteří si hlídají svoji váhu či chtějí zhubnout. Tento způsob slazení je cesta k lepšímu zdraví i štíhlejší postavě.

Nemusíte si odepírat sladké, stačí jen začít sladit zdravěji, a to třeba právě pomocí tablet, prášku nebo kapek ze stévie sladké.