Pražská Trója – nejen ZOO, ale i divoká voda vás může překvapit v této malebné pražské čtvrti. Ostatně, můžete spojit prohlídku pavilonů s exotickými zvířaty i s exotickým zážitkem, který má na českých tocích obdoby jen na několika místech. Jedná se sice o umělý kanál vodáckého oddílu USK Praha, ale vězte, že jeho obtížnost WW III až WW IV dokonale prověří špičkové závodníky, kteří zde trénují před vystoupením na olympiádách a mistrovstvích světa. Kanál je postaven v místech bývalé vorové šlajsny (propusti), je dlouhý přes 400 metrů a výhodou je solidní zázemí s občerstvením, toaletami, sprchami, což ve volné přírodě nelze očekávat. Dráha je v provozu po celý rok, stačí pouze domluvit termín a uhradit poplatek za jeho využití, příp. za zapůjčení výzbroje.
České Vrbné – každý, kdo se někdy plavil po Vltavě, a neváhal prohlédnout si jedno z nejkrásnějších měst – České Budějovice z vodní hladiny, pravděpodobně doplul až pod novogotický zámek Hluboká nad Vltavou. Cestou míjel podél levého břehu poměrně nenápadný areál slalomové dráhy v Českém Vrbném (nepleťte si se Suchým Vrbným). Pro veřejnost je zde možnost využít zapůjčení raftů včetně výstroje (helmy, vesty, neoprenové návleky apod.) a sjet si exponovaný úsek, který vedle klidné vltavské hladiny působí poněkud exoticky, asi jako zmiňovaný Trójský kanál v Praze.
Do třetice opět Vltava – mnozí z vás možná vůbec netuší, že nejobtížnější úsek pro splouvání divoké vody v celé střední Evropě se nachází v jižních Čechách. Pod lipenskou přehradní hrází nedaleko Loučovic se v určitém období organizují extrémní sjezdy raftů a kajaků v terénu s obtížností až na hranici života a smrti – WW VI. Také se to tu jmenuje příznačně – Čertovy proudy, ovšem balvanité prudké koryto je také jedním z nejkrásnějších přírodních výtvorů v Česku. Můžete je obdivovat i z cyklostezky, z poměrně bezpečné vzdálenosti ze břehu, cestou jistě nepřehlédnete pomníček utonulého kajakáře Petra Šarocha, který tu 18. srpna 1984 svůj souboj s vodním živlem prohrál.