Vyřešte nouzi skvělou hypotékou!

Nouzi o peníze teď mají skoro všichni. Stačily dva měsíce a svět je vzhůru nohama. Celá řada lidí má potíže vyjít se svými příjmy i za normálních okolností, a co pak v krizi, když je plat zkrácený, anebo vůbec žádný? A špatně jsou na tom i lidé, kterým krize vstoupila do jejich plánů – třeba tím, že potřebují peníze formou hypotéky, jenže jejich příjmy jsou nyní až příliš nízké. Co dělat v takové situaci?

mince ve sklenici (2)

O hypotéku na bydlení anebo na jiné životní potřeby můžete samozřejmě žádat stejně jako jindy, jen je pravděpodobné, že v současnosti budou finanční společnosti mnohem více obezřetné, komu peníze půjčí, a komu nikoli. Pakliže jste měli potíže s příjmy, a tedy i s bonitou i před krizí, pak je dost pravděpodobné, že se nyní ještě více prohloubí. A v takové situaci nemá smysl chodit do banky, protože zde vám bez solidně vycházející bonity peníze nikdo nepůjčí.

Odlišná může být situace v nebankovní společnosti. Ať se obrátíte kamkoli, o vaši bonitu se lidé budou zajímat, tím si můžete být jistí. Povinnost prověřit bonitu žadatele mají poskytovatelé půjček uloženou ze zákona. Takže se jí v žádném případě nevyhnete. Na druhou stranu, záleží na každém jednotlivém poskytovateli, jakým způsobem vaši situaci vyhodnotí. To, co jednomu může vadit, přijme druhý bez výhrad.

mince v poradaci

Jakým způsobem se poskytovatel půjček k vaší žádosti a k vašim možnostem postaví, záleží i na tom, jakou záruku za úvěr poskytnete. Jestliže se rozhodnete pro půjčku, za kterou se ručí nemovitým majetkem, bude mít věřitel jistotu, že o peníze, které do vás vloží, následně nepřijde. A proto bude mnohem vstřícnější a můžete se zde setkat s úspěchem i přesto, že vás jinde odmítli. Proto když vám nabídnou hypotéku bez doložení příjmu oproti ručení nemovitostí, tak neváhejte ani chvíli! Taková příležitost už by se příště nikde jinde nemusela opakovat.