Ukončení koupací sezóny

Asi nikdo z Vás není nadšený, když léto končí a začíná se opět ochlazovat. Bohužel, takový je koloběh života. S příchodem chladného počasí nastává pro majitele venkovních bazénů čas pro jejich uložení k zimnímu spánku, jak se říká. K tomuto účelu Vám poslouží kvalitní a spolehlivý zazimovač, který stabilizuje bazénovou vodu a udržuje ji ve vysoké kvalitě až do jara, kdy zase přijde teplé počasí a Vy budete chtít svůj bazén znovu využívat ke koupání. Ovšem před tím, než použijete tento přípravek, je nutné provést ještě několik dalších kroků, aby bylo o Váš bazén opravdu dobře postaráno.

průzračná voda

Jakmile se tedy rozhodnete ukončit koupací sezónu pro tento rok, je nutné nejdříve ještě naposledy zkontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru, dodat všechny potřebné přípravky a pořádně projet vodu filtrací. Pak odstraníte z hladiny všechny plovoucí předměty a odpustíte vodu pod úroveň filtrace. Teprve pak přichází čas na zazimovač, který musíte správně nadávkovat a posléze ručně, za pomocí síťky, rozmíchat v bazénu, aby se dostal do celého obsahu, protože po odpuštění vody už nemůžete použít na rozmíchání přípravku filtraci. Nezapomeňte si také pořídit dilatační plováky, které zabrání poškození stěn Vašeho bazénu rozpínajícím se ledem, v případě, že přijdou mrazy. No, a pak už jen bazén přikryjete plachtou a je hotovo.

chladné počasí

Jak vidíte, zazimování bazénu není až tak strašný úkol, jen je nutné dodržovat správný postup, abyste si mohli Vašeho bazénu užívat po několik dalších sezón. Teď s příchodem chladných dnů jistě oceníte nabídku zazimovače a dalších pomocníků ke správnému uložení bazénu, ale nezapomeňte, že za pár měsíců budete potřebovat i přípravky bazénové chemie pro péči o celé koupací zařízení, kterými se můžete předzásobit už teď, abyste byli připraveni. Kdo je připraven, není zaskočen, jak se říká.

Posted in Nezařazené